Elektronické zabezpečovacie systémy (EZS) + kamerové systémy

 • Spoločnosť Elektroblesk s.r.o. sa zaoberá poskytovaním nekompromisných služieb v oblasti budovania moderných  kamerových a zabezpečovacích ( EZS) systémov. EZS vie okrem ochrany poskytnúť služby vzdialeného inteligentného riadenia budov. Ovládanie týchto systémov je možné nie len prostredníctvom klávesnice ústredne EZS, ale i mobilným telefónom alebo cez internet.  Ponúkame riešenie od systémov pre rodinné domy až po profesionálne systémy vhodné pre komerčné objekty, administratívne budovy a obchodne centra. Realizáciu bezpečnostných systémov vykonávame od bezplatnej konzultácie a návrhu riešenia zabezpečenia, monitorovania a ochrany objektu, projektové spracovanie konkrétnej realizácie až po finálnu odbornú montáž. Po namontovaní Vás naučíme systém správne obsluhovať, vykonáme stanovené revízie .
   V prípade technických problémov zabezpečujeme záručný a pozáručný servis.
 • Rodinné domy:
  Ak ste navštívili našu stránku, pravdepodobne rozmýšľate nad tým, ako si zaistiť bezpečnosť bývania.
  Faktom je, že rodinné domy sú z hľadiska vlámania sledované viac ako napríklad byty.Trestná a lúpežná činnosť býva totiž vo vzťahu k rodinným domom páchateľmi viac plánovaná a páchatelia sa na ne pripravujú predcíznejšie.Inými slovami, ak bývate v rodinnom dome, „váš páchateľ“ bude šikovnejší a na svoj čin vopred pripravený.Pohyb v rodinnom dome a jeho okolí je ľahko odsledovateľný.Bez námahy sa dá zistiť frekvencia pohybu obyvateľov a ich návyky. Ďalej identifikovať bezpečnostné nedostatky, zistiť únikové cesty a podobne.Nepomáha ani to, ak bývate v rodinnej zástavbe. Častokrát susedia ignorujú ruchy okolo seba a nechcú vnímať okolie v ktorom sú nejaké ruchy, pretože to považujú na planý poplach.
  Nie je nič neobvyklé, ak je dom vylúpený za bieleho dňa a dokonca za prítomnosti obyvateľov.
  Ako tento stav zvrátiť vo svoj prospech? Logickou voľbou je použitie zabezpečovacieho systému.Ale akého?
  Vysoký plot s ostnatým drôtom?Môžete ísť bývať rovno do väznice.
  Bezpečnostné dvere?Je zvláštne, že najviac páchateľov vchádza do domov a bytov práve cez hlavné vchodové dvere.
  Teda aký zabezpečovací systém zvoliť? Inteligentný. Pretože:

  - je inteligentný a vyhodnocuje rôzne druhy narušení
  - informuje vás o podozrivom dianí prostredníctvom sms alebo hovoru
  - vy si môžete kedykoľvek prezrieť, čo sa u vás doma deje aj vzdialene
  - vďaka záznamom je cenným pomocníkom pri mnohých situáciách
  - zvyšuje komfort bývania
  - je cenovo dostupný

  Samozrejme ak to technické možnosti dovoľujú a je dostupný aspoň nejaký internetový signál, vieme spraviť také zapojenie, aby si majitelia objektu mohli prezerať dom a jeho okolie aj vzdialene, cez PC, mobilnú aplikáciu či tablet.
 

Zabezpečovací systém

 • Zabezpečovací systém možno prirovnať k strážnikovi, ktorý chráni váš dom, kanceláriu alebo iný objekt. No na rozdiel od človeka, ktorý sa unaví, systém je stále v pohotovosti a to bez prerušenia celých 24 hodín. Zabezpečovací alebo tiesňový poplachový systém bude samozrejme reagovať odlišným spôsobom v závislosti od konkrétnej situácie. Jestvujú tri najdôležitejšie stavy systému: nestráži, stráži a alarm. Systém, ktorý nestráži, je ako strážnik, ktorý má príkaz nevšímať si osoby, ktoré prichádzajú a odchádzajú. Ak ale strážnik dostane príkaz, aby nepúšťal do objektu neoprávnené osoby, situácia sa zmení. Podobne je to v zabezpečovacom systéme, v ktorom bolo zapnuté stráženie. Od momentu zapnutia stráženia spustí prítomnosť osôb v objekte alarm.

  Zabezpečovací systém sa skladá z elektronických zariadení.
   Na vytvorenie najjednoduchšieho zabezpečovacieho systému sú potrebné: zabezpečovacia ústredňa, ovládacie zariadenie, detektory a siréna. Užitočnými sú aj telefónna linka a dnes už v každej domácnosti dostupný počítač.

Monitoring a oznamovanie

 • Podobne ako krik a plač neriešia problém zranenia, tak aj signalizácia alarmu pomocou sirény nerieši problém vlámania. V čase vlámania navyše väčšinou nie ste doma alebo v inom objekte chránenom zabezpečovacím systémom. Okrem toho v zabezpečovacom systéme môže vzniknúť porucha alebo akákoľvek udalosť,  ktorá môže mať pre Vás zvláštny význam a prajete si byť o tom informovaní. Preto sú moderné systémy signalizácie vlámania a napadnutia vybavené mechanizmami a zariadeniami na realizáciu monitoringu a oznamovania.

  Funkcie monitoringu a oznamovania sú realizované prostredníctvom telefónnej linky. Myšlienka telefónneho monitoringu spočíva v zaslaní príslušných  signálov zo zabezpečovacej ústredne na pult centralizovanej ochrany. Obyčajne obsluhu monitoringu ponúkajú agentúry zaoberajúce sa ochranou objektov, kde sa informácie zbierajú do počítača a priebežne analyzujú. V prípade potreby sa potom uskutoční zásah na objekte.
 • Obráťte sa na nás a my vám pripravíme taký zabezpečovací systém, že vám ho budú všetci závidieť. Zavolajte nám a dohodnite si bezplatnú konzultáciu.